На Ужгородщині гасили навчальну пожежу

В Ужгородському районі відбулись широкомасштабні навчання рятувальників та лісівників із залученням авіації. Основною метою навчань було відпрацювання спільних дій рятувальників та працівників лісового господарства під час ліквідації масштабної лісової пожежі. Під час навчань особовий склад Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, Ужгородського зведеного загону Управління ДСНС України в Закарпатській області, спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ (м. Ніжин), органів управління та спеціалізованих служб цивільного захисту Ужгородської районної ланки територіальної підсистеми ЄДСЦЗ області відпрацьовували спільні дії під час виникнення низової пожежі, ускладненої погодними умовами, а саме шквальним вітром та високою температурою повітря.

Для гасіння пожежі були залучені вісім одиниць техніки разом з авіацією та 64 чоловіка особового складу. Рятувальники прибули на місце пожежі за 10 хвилин з моменту виклику. Перші стовпи для гасіння пожежі були розгорнуті протягом 3-5 хвилин. Згодом на місце події прибула додаткова техніка та медики.

Протягом години пожежа на площі 12 га була успішно локалізована, проте вогонь перекинувся на сусідню гору, доступу до якої рятувальники не мали. Для гасіння лісового масиву було застосовано вертоліт МІ-8 МТ спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ (м. Ніжин) з водозливним пристроєм ВЗП-5, місткість якого становить 2 тони.

Проконтролювати роботу колег прибув і Голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Михайло Рівіс, який залишився задоволеним перебігом та результатом навчань.

«Навчання вважаю успішними, задачі виконані на 100 відсотків. Дякую всім за роботу та бажаю, щоб пожежі були лише навчальним, а небо над головою мирним», -сказав Рівіс.

http://goloskarpat.info/society/559e51dd77eb4/