×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 1002
Вторник, 23 июня 2015 13:16

В Ужгороді отримали дипломи студенти-іноземці, що переїхали з Луганська

На медичному факультеті Ужгородського національного університету щойно відбувся перший випуск іноземців - спеціалістів медичної справи. Майже 50 студентів з Індії отримали дипломи УжНУ, який, до речі, визнається в цій країні.

«Ці студенти приїхали до нас восени з Луганську. У зв’язку з військовим конфліктом вони вирішили продовжити свої студії саме на Закарпатті. У нас вони здобули ступінь спеціаліста медичної справи, успішно здали «крокс» і завершили навчання, - каже проректор УжНУ, професор Мирослава Лендьєл. - Наразі вони вирішують, чи продовжуватимуть навчання в Ужгородській клінічній ординатурі, чи повернуться додому в Індію і розпочинають там власну справу.

Усі вони дуже задоволені навчанням в УжНУ і навіть шкодують, що потрапили сюди тільки на шостому курсі, та, водночас, заздрять тим студенти, які починають навчання. Викладачі теж у цілому задоволені їхньою підготовкою та ставленням до здобуття освіти. Без сумніву, є й посередні студенти, є котрі слабше навчаються, але це - нормально. Ті студенти, які тепер навчаються на перших курсах, матимуть вищий рівень підготовки та знань. Зараз ми працюємо над підготовкою усіх необхідних документів для випускників, згодом вони отримають документи у консульстві. А потім чекатимемо вісточки від них про те, як вони працевлаштуються у рідних пенатах. Вже маємо приклад, коли наш перший клін-ординатор, який завершив навчання взимку в ординатурі, працює в одній з клінік Індії».

Наявність у виші студентів-іноземців змусила й сам університет, його викладачів підніматися на новий щабель свого розвитку. Адже, приміром, до приходу індусів викладачі не повинні були володіти англійською.

«Звичайно, на початку ситуація здавалася надскладною – в УжНУ приїжджає 300 студентів, які навчалися англійською мовою. Та ми зуміли знайти викладачів, які володіють достатнім рівнем англійської, аби навчати їх. Вони пройшли тестування на володіння іноземною, яке проводили фахівці факультету іноземної філології. І врешті-решт студенти залишилися задоволеними рівнем викладання спеціальностей. Наступного року ми спробуємо викладати деякі курси англійською і для українських студентів.

Найближчим часом можливе навчання іноземців і на стоматологічному факультеті. Хоча він у східних країнах не є таким затребуваним, як лікувальна справа, та все ж потреба у навчанні є. Через рік готуємося до створення англійських груп на інженерно-технічному факультеті. Зокрема, цікавими для громадян Індії є спеціальність містобудування та архітектура. Готуються навчати іноземців і факультети інформаційних технологій та міжнародних відносин. Усе це є великим позитивом і для викладачів, які «підтягують» свої знання англійської, бо перед ними відкривається чимало нових можливостей, і для університету, який виходить на якісно новий рівень та навчатися в якому стає ще більш престижно».

«Загалом можу сказати, що ми усі за цей рік спільно склали тест на толерантність, - каже пані Мирослава. - Траплялися якісь дрібні інциденти на побутовому рівні, але жодного прояву нетерпимості на расистському підгрунті не було».

Василь Ільницький, Ужгород

Джерело: День